Knihy, materiály, stanovy KDS

KDS ponúka publikácie o Kolpingovom diele na Slovensku a bl. Adolphovi Kolpingovi

1. 20 rokov založenia KDS na Slovensku a 160 rokov založenia prvého katolíckeho tovarišského spolku v Bratislave

V mesiaci apríl 2016 vo vydavateľstve Hlbiny vyšla slovensko – nemecká publikácia, ktorá dokumentárnym spôsobom spracováva krátke dejiny založenia Katolíckych tovarišských spolkov na Slovensku a tiež dejiny Kolpingovho diela na Slovensku, od obnovenia jeho činnosti v roku 1995. Autormi sú zakladatelia a dlhoroční vedúci KDS – centrálna sekretárka PhDr. et Mgr. Margita Marková a prézes Mgr. Pavol Zaťko. Publikácia ponúka najzákladnejšie informácie o aktivitách Kolpingovho diela na Slovensku, v partnerských krajinách a v medzinárodnom Kolpingovom diele v Kolíne.

Do nemčiny preložila Mgr. Martina Vančová. Cena výtlačku je 10 €

Objednávku celej dvojjazyčnej publikácie v A4 formáte s bohatým fotodokumentačným materiálom môžete uskutočniť cez formulár v sekcii OTÁZKY

Náhľad publíkácie v pdf  – PUB20SKdef

2. Stretnutie s Adolphom Kolpingom

Publikácia bola vydaná v slovenskom jazyku v roku 2005 vo vydavateľstve M. Vašku

Autorom originálu : Adolph Kolping begegnen je Heirich Festing, ktorý stál ako generálny prézes 30 rokov na čele Medzinárodného Kolpingovho diela a ktorý sa podstatne podieľal na prípravach blahorečenia veľkého “otca tovarišov” – Adolpha Kolpinga.

Autor v knihe vykresľuje život a dielo tohto dušpastiera, sociálneho reformátora a katolíckeo publicistu, ktorého Ján Pavol II. označil za koryfeja a predchodcu veľkých pápežských sociálnych encyklík.

Preklad do slovenského jazyka urobil Doc. Ernest Marko.  Cena výtlačku je 5 €

Objednávku môžete urobiť cez formulár v sekcii OTÁZKY

publikacia A.K. 1 uprpublikacia A.K. 2 upr

STANOVY KDS si môžete stiahnuť tu:

Kliknite na odkaz pre zobrazenie textu v pdf: stanovy2012 KDS