Kolpingov dom- miesto dočasného útočiska pre odídencov z Ukrajiny

Od začiatku marca 2022 v našom Kolpingovom dome prijímame odídencov z Ukrajiny, ktorí našli u nás dočasné útočisko. K 31.12.2022 sme občanom z Ukrajiny poskytli spolu 3892 osobo/nocí.

Okrem ubytovania poskytujeme našim priateľom z Ukrajiny aj materiálnu pomoc, potravinovú pomoc, sprevádzame ich pri návšteve lekárov, hľadaní práce, škôl, vzdelávia, návšteve úradov a snažíme sa im pomôcť aj ľudsky, duchovne a keď sa dá, tak aj tráviť s nimi voľný čas. Stali sme sa jedným spoločenstvom.

V rámci tohto projektu sme zorganizovali už viaceré spoločné ukrajinsko-slovenské stretnutia, niektoré z nich sa uskutočili priamo v Kolpingovom dome, niektoré v našej novootvorenej Kultúrno-oddychovej zóne Adolpha Kolpinga, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti nášho domu. Mnohé aktivity sa však uskutočňujú aj priamo v krásnej prírode v okolí Banskej Štiavnice.

Za materiálnu a potravinovú pomoc v roku 2022 ďakujeme:

Kolping International

Nadácii RENOVABIS

Kolpingwerk Österreich

a ďalším jednotlivým darcom.

Dalšie fotografie z aktivít s ukrajinskými odídencami nájdete aj vo fotogalérii.

spoločný ukrjinsko-slovenský večer v Kolpingu  Vianočné stretnutie Oma's Nina Geburtstag

babuschka - Oma kocht im Kolpinghaus für ihre Familie Sofia spielt 2 naše babušky Polina s vnučkou Viktóriu Opa Olexander rodina Sidlenik IMG_1759Kinder IMG_D3B64FD2F123-1 PHOTO-2023-01-01-00-59-58